Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Uzależnienie od Internetu i gier

Uzależnienie od gier komputerowych i internetu

Coraz częściej mówi się o uzależnieniu od Internetu i gier komputerowych. Sytuacja jest poważna, ponieważ nałóg taki nie tylko zabiera młodemu człowiekowi czas, zdrowie i uzależnia. Marnotrawstwo czasu być może nie byłoby jeszcze najgorsze, jednakże kiedy to zaczyna się objawiać jakimkolwiek brakiem kontaktu z rzeczywistością i zaprzestaniem wykonywania codziennych obowiązków to jest naprawdę źle. Oczywiście rozrywka jaką są gry i jakiej dostarcza sam Internet także w postaci gier, filmów itp. jest dozwolona.

Jednakże wszystko z umiarem i pod kontrolą- własną. Niestety jest coś takiego w tym świecie stworzonym przez komputer, że bardzo wciąga i skupia uwagę zwłaszcza ludzi młodych. Zaczyna coraz bardziej absorbować a wszystkie myśli koncentrują się wokół choćby jednej konkretnej gry, w którą można grać tygodniami, nie odchodząc od komputera. Zdarzały się już przypadki, że ludzie nie opuszczali swoich pokoi i komputerów ponieważ byli tak bardzo zaangażowani w grę- układanie strategii itd.

Jeśli długie seanse przed komputerem powtarzają się lub ciągną w nieskończoność, to jest to już uzależnienie. Ponieważ dostęp do gier komputerowych jest w tej chwili nieograniczony, co zapewnia właśnie Internet, takich przypadków może być coraz więcej. Polega to przede wszystkim na fakcie ,iż gry komputerowe rzadko nudzą, wręcz przeciwnie wciągają gracza z każdym dniem coraz bardziej.

Ponadto grając w gry sieciowe z tysiącem innych osób jednocześnie nie można z nich wychodzić ponieważ w wirtualnej rzeczywistości tak jak w prawdziwym świecie zdarzenia dzieją się na bieżąco, dlatego aby móc grać gracz nie może z niej wychodzić. Sam nałóg powoduje obniżenie koncentracji, uczy agresywnych i nieetycznych zachowań oraz powoduje izolację osoby będącej w uzależnieniu psychicznym. Trzeba go leczyć, tak jak alkoholizm czy pracoholizm, a najlepiej zrobić to na samym początku kiedy czujemy, że komputerowa rzeczywistość wciąga nas coraz bardziej- nie dać się.