Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rzucić palenie !

Skuteczne sposoby na rzucenie palenia

Jak trudne jest rzucenie palenia wiedzą tylko ci, którzy próbowali oswobodzić się ze szponów nałogu. Ludziom z otoczenia, niepalącym z łatwością cisną się na usta słowa potępienia: jak można tyle palić przecież to szkodzi zdrowiu, sporo kosztuje i tak naprawdę nie wiadomo, jakie przynosi korzyści. Natomiast osoba uzależniona, zwyczajnie odczuwa przymus, sięgnięcia po papierosa, podobnie jak alkoholik potrzebuje napić się albo narkoman „wziąć działkę”.

Nie łatwo walczyć z natrętnymi myślami, tym bardziej, że papieros pomaga uspokoić się, zapanować nad emocjami, jest pewnego rodzaju nieodzownym elementem życia każdego palącego, pozwalającym mu na łatwe oszukiwanie swego organizmu. Palimy, bo palą koledzy z pracy, palimy, bo lubimy puścić dymka przy kawie czy piwie, a w końcu palimy dla samego palenia, bo tak naprawdę, papieros nie jest antidotum na żadne problemy, gdyby tak było nie potrzebowalibyśmy sięgać po kolejny i kolejny.

Jak łatwo popaść w nałóg, wie każdy, kto zdaje sobie sprawę, że jest w jego szponach i pamięta, kiedy i w jakich okolicznościach sięgnął po pierwszego papierosa. Jednak nie rozpamiętywanie jest najważniejsze, najistotniejszą jest motywacja do rozstania się z uzależnieniem i wybór odpowiedniego sposobu na to. Na pewno będzie to zadanie nie łatwiejsze niż wyjście z alkoholizmu, zwłaszcza, jeśli palaczem jest się od lat. Można zdać się na gumy i plastry antynikotynowe z apteki, dzięki którym wiele osób zerwało z nałogiem. Jednak, jeśli to nie pomoże, konieczne są bardziej radykalne działania. Chodzi o wewnętrzną przemianę, zmianę sposobu myślenia, wyznaczenie sobie celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji.

Palacze chcący rozstać się z papierosem powinni określić datę, kiedy rzucą nałóg i bezwzględnie trzymać się jej. Poza tym trzeba zająć się czymś wciągającym, co pozwoli nie myśleć o chęci zapalenia, mogą pomóc w tym najbliżsi. Koniecznym jest unikanie sytuacji, kiedy najczęściej można zapalić: wyjście na papierosa z kolegami itp. Warto także za pieniądze, które zwykle przeznacza się na paczkę papierosów, kupić sobie coś, co sprawi przyjemność. Każdym działaniom powinna dodatkowo przyświecać myśl, że dzień bez papierosa to ukłon w stronę zdrowia.