Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Uzależnienie od hazardu

Nałogowy hazard i obstawianie w zakładach bukmacherskich

Hazard to jedno z tych uzależnień, które bardzo podstępnie wkrada się w nasze życie. Nie powoduje jak alkohol otępienia organizmu i utraty kontroli nad tym jak się człowiek porusza i co jest w stanie zrobić będąc pod wpływem napojów procentowych a jednak wpędza w pewnego rodzaju złe nawyki, z czasem przeradzające się w nałóg. Zatem, czy wypad do kasyna lub obstawianie w zakładach bukmacherskich od czasu do czasu może być niebezpieczne?

Nie, jeśli podobnie jak z innymi rzeczami ma się nad tym kontrolę i nie dopuszcza się do zwiększania ich częstotliwości. Gry hazardowe mają dawać przyjemność a nie zniewalać. Z uzależnieniem mamy do czynienia w chwili kiedy nie można powstrzymać się od stawiania zakładów i obstawiania wyników w grach jakie oferują kasyna. Co więcej nie mogąc powstrzymać się osoby uzależnione, nie zważają na konsekwencje finansowe. Bezpośrednim tego wynikiem jest tracenie dużych sum pieniężnych a ponieważ stale rodzi się chęć wygrywania zdarza się, że osoby w szponach nałogu dopuszczają się kradzieży.

Konsekwencje tego bywają opłakane, ponieważ za liczne oszustwa i ciągłe stawianie w zakładach bukmacherskich można dodatkowo ponieść inne konsekwencje niż tylko zdrowotne a mianowicie trafić do więzienia. Z pewnością wiele osób zna zachowania nałogowych hazardzistów z filmów. Kiedy wygrywają duża sumę pieniędzy nie odchodzą od stołu gdzie toczy się gra i owładnięci chęcią jeszcze większej wygranej stawiają wszystkie zdobyte wcześniej pieniądze i przegrywają. W życiu także takie scenariusze mają miejsce.

Do gier hazardowych skłaniają ludzi różne bodźce chęć ucieczki przed problemami oraz wyzwalające adrenalinę ryzyko. W jednym i drugim przypadku tak samo szybko można się uzależnić. Najlepiej unikać okazji do wciągnięcia się a jeżeli problem już istnieje koniecznie trzeba poddać się terapii jeśli nie z własnej woli to posłuchawszy opinii otoczenia. Z wychodzeniem z obsesyjnego hazardu jest trochę jak z leczeniem nałogowego kłamstwa, ponieważ osoba uzależniona musi przestać sama siebie oszukiwać i ludzi z najbliższego otoczenia.